Czy ten lek może być również stosowany przez mężczyzn?

czy lek iladian intima może być też stosowany przez mężczyznę bo kupiłem i nie wiedziałem, że to dla kobiet?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

na rynku zauważyć można więcej produktów do higieny intymnej dla kobiet niż mężczyzn, co prawdopodobnie związane jest z zapotrzebowaniem akurat tej grupy, kobiecą anatomią oraz fizjologią.

Preparaty przeznaczone do higieny intymnej mają odmienne pH niż mydło czy żele pod prysznic, co jest bardziej korzystne do mycia okolic narządów płciowych. Raczej nie ma znaczenia dla jakiej płci dany produkt jest przeznaczony. Liczą się bowiem składniki pozytywnie wpływające na delikatne okolice intymne.

W związku z tym wspomniany przez Pana lek najprawdopodobniej może być używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. W razie dalszych wątpliwości o tę kwestię można jeszcze dopytać farmaceutę.

Pytanie o stosowanie przez mężczyzn produktów do higieny intymnej przeznaczonych dla kobiet pojawiło się pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mezczyzni-moga-uzywac-srodkow-do-higieny-intymnej-dla-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.