Czy ten lek jest dostępny również dla mężczyzn?

Czy iladin intima jest też dla mężczyzn?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Iladian intima przeznaczony jest do wspomagania leczenia infekcji intymnych, w czasie których występuje swędzenie, pieczenie oraz podrażnienie.

Głównie bywa reklamowany jako żel na infekcje intymne dla kobiet. Nie zauważyliśmy męskiego odpowiednika tego produktu, ale prawdopodobnie nie ma przeciwwskazań, aby stosowali go również mężczyźni. To samo dotyczy żeli do higieny intymnej, które w dużej mierze kierowane są do płci pięknej. Liczy się bowiem lecznicze działanie.

Podobne pytanie pojawiło się już w naszym serwisie. Znaleźć je można pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-lek-moze-byc-rowniez-stosowany-przez-mezczyzn.

Pomocna może okazać się również odpowiedź specjalisty na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mezczyzni-moga-uzywac-srodkow-do-higieny-intymnej-dla-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.