Czy ten lek może wpłynąć na wyniki kolonoskopii?

Witam. Czy lek Metypred może wpłynąć na wynik kolonoskopii? Mam umówione badanie na 3 lipca ( profilaktyka), a laryngolog zapisał mi na chore zatoki Metypred 16 mg na dwa tygodnie. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 64 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Lek Metypred ma działanie przeciwzapalne i immunosupresyjne, dlatego jego zażywanie może chwilowo wyciszyć niektóre stany chorobowe i tym samym zaburzyć wyniki kolonoskopii. W związku z tym przed wykonaniem badania warto skonsultować z lekarzem konieczność stosowania tego leku, ewentualnie jeżeli istnieje taka możliwość, można pomyśleć nad przesunięciem terminu badania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.