Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten lek na nerwicę może powodować takie bóle nóg?

Dzień dobry. Czy lek Lamegom brany na nerwice lękową w dawce 25mg wieczorem może powodować bóle obu nóg od pasa aż po piety. Jest to ból rwący,piekący taki trudny do określenia? Lek biore od października a bóle zaczęły się w połowie grudnia. Badania w porzadku. Ból trawa caly dzień nie dokucza mi w nocy,sen przynosi ukojenie. Jeśli to nie wina leku to może objaw nerwicowy?Proszę o odpowiedź bo już nie wiem jaka może być przyczyna. Czy to skutek uboczny LAMEGOM 25 MG.
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Witam! Tak naprawdę to jest to lek przeciwdepresyjny i ma wiele ograniczeń przy zlecaniu nim terapii. Może powodować doznania bólowe, nawet podobne do tych opisywanych przez Panią. Aktualnie rzadko podaje się go przy nerwicach z uwagi na zagrożenia dla wątroby. Nie można jednoznacznie wykluczyć udziału nerwicy w odczuwaniu zgłaszanego bólu. Wpływ leków na doznania nerwicowe jest objawowy - przyczynową metodą leczenia jest psychoterapia. W związku z tym powinno się unikać leków, które mogą mieć poważne zagrożenia dla fizycznego zdrowia osoby leczonej. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy