Czy ten niedobór białka może powodować poronienia?

Jestem w 12tc, po jednym poronieniu. Kardiolog do której trafiłam (zaburzenia rytmu serca), mimo że poza tym jednym poronieniem nie było wskazań, doradziła zrobienie badań na zespół antyfosfolipidowy. Ginekolożka z kolei odradzała, bo podobno tych badań nie robi się w ciąży, no ale mimo to zrobiłam. Przeciwciała, antykoagulant toczniowy wyszły mi w porządku, ujemne. D-dimery, homocysteina, fibrynogen, białko C w normie. Za to wyszedł mi niedobór białka S (45% przy normie 60-126). Nie ukrywam, że się przeraziłam, bo z tego co czytam oznacza to trombofilię i tak naprawdę to powinnam jeszcze przed ciążą wdrożyć leczenie a ja jestem już prawie w 2 trymestrze... Żaden z lekarzy, u których byłam przed ciążą, nawet się na te tematy nie zająknął... Z drugiej strony czytam, że białko S w ciąży po prostu spada i takie wyniki w ciąży są zwyczajnie niemiarodajne jeśli nie ma porównania z wynikami sprzed ciąży. Konsultację mam dopiero za 2 tygodnie. Czy powinnam się martwić i czy przy niedoborze białka jest szansa na urodzenie zdrowego dziecka?

Witaminy w ciąży

Owszem, w czasie trwania ciąży stężenie białka S może być niższe, niż zakładają normy referwncyjne. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego dziecka.