Czy ten opis RM głowy bez kontrastu to nowotwór?
Opis MR bez kontrastu głowy.Bole głowy od 2,5r z tendencją malejąca (głód wywołuje napady). Poj.drobne ogniska o wielkosci3mm,o nieprawidłowej wysokiej IS, w obrazach T2 zależnych i FLAIR w obrębie istoty białej okolokomorowej-zmiany niespecyficzne. Poza tym jest ok. Czy to moze byc nowotwór? Neurolog podejrzewał migrenę, mam też nerwicę.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Witam! Zmiany w istocie białej zazwyczaj mają pochodzenie naczyniowe (niegroźne, jako znalezisko przypadkowe) lub demielinizacyjne i to koniecznie należy zdiagnozować. Ze sprawą nowotworową nie ma to związku. Bóle głowy mogą być neurotyczne, napięciowe i lekarz leczący u Pani nerwicę, powinien może nieco inaczej dobrać leczenie. podstawą leczenia nerwic jest psychoterapia. Powodzenia W. Łuczkowski.