Co oznacza mój rezonans bez kontrastu?
prosze o interpretacje wyniku rezonansu bez kontrastu.. Kilkanascie ognisk podwyzszonego sygnału w obrazach T2 zlokalizowanych w podkorowej i okolokomorowej istocie białej obu półkul mozgu.- zmiany naczyniopochodne.

KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Jak w opisie napisano, prawdopodobnie zmiany zobrazowane mają charakter naczyniowy czyli zlokalizowane są w naczyniach mózgu. Konieczna konsultacja z lekarzem neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.