Jak ocenić taki opis MR przy silnym bólu głowy?

Z powodu częstych boli migrenowych , neurolog skierował mnie na rezonans magn. Proszę o interpretacje wyniku badania: W okolokorowej istocie białej półkul mózgu, głównie w płatach czołowych, stwierdza się umiarkowanà ilość drobnych ognisk o obrazie przewlekłych naczyniopochodnych zmian degeneracyjnych. Co to może oznaczać? Martwić się wynikiem? Wymaga to dalszego leczenia? Dalszych badań?

Witam! Po naczyniowe drobne zmiany w istocie białej mózgu zazwyczaj są "znaleziskiem" przypadkowym, bez większego wpływu na funkcjonowanie i wówczas nie wymaga leczenia. Jednak z racji podobieństwa do niektórych zaburzeń demielinizacyjnych konieczna jest diagnostyka różnicowa, najlepiej w dobrym oddziale neurologicznym. Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, EEG, Potencjały wzrokowe wywołane. Powodzenia W. Łuczkowski.