Czy ten typ białaczki dobrze rokuje?

Witam. Mój tata w wieku 68 lat zachorował na ostra bialaczke szpikową ( CBFB-MYH11 , KIT D816V) Po pierwszej chemii indukcyjnej uzyskał remisje w wysokości 3% ( przed chemia 60%) nie kwalifikuje sie również do przeszczepu ze względu na wiek. Lekarz prowadzący planuje podanie 3 cykli konolidujacych z pośrednimi dawkami AraC(1g/m2) i na tym konczy sie leczenie. Nie rozumiem dlaczego nie bedzie żadnego leczenia podtrzymującego. Czy ten typ bialaczki jest dobrze rokujacym ???

Metody leczenia oparte są na doświadczeniu a nie na przekonaniach. Proszę zaufać lekarzowi i kontynuować leczenie według zaleceń.