Czy ten wynik TSH można zaliczyć do prawidłowych?

Witam, jestem w 8 tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki, które wszystkie mam w normie. Jednakże, w związku z tym, że jestem w ciąży pierwszy raz wykonywałam TSH. Wynik badania wyniósł 3,75 co teoretycznie mieści się w zakresie referencyjnym - 1 trymestru tj. 0,33 - 4,59. Czy wynik ten na pewno mogę zaliczyć do prawidłowych? Z tego co wyczytałam, większość kobiet w ciąży ma wartość TSH poniżej 3...

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

U kobiet w ciąży wynik TSH powinien wynosić pomiędzy 0,4 a 2,5. Powinna pani suplementować hormony tarczycy. Należy się jak najszybciej udać do lekarza pierwszego kontaktu, który przepisze odpowiedznie leki.