TSH III generacji wykonane w 26. tyg ciąży

Witam Bardzo proszę o interpretację wyników: TSH III generacji wykonane w 26 tyg ciąży - wynik 2,31. Obok mam podane normy: I trymestr 0,33-4,59, II trymestr 0,35 - 4,10, III trymestr 0,21-3,15. Czy mój wynik 2,31 mieści się w normie? jaka jest górna granica normy tego hormonu w moim przypadki (26 tydz ciąży)? jaki to może mieć wpływ na dziecko?

Dzień dobry,

Według obecnie obowiązujących polskich zaleceń ednokrynologicznych stężenie TSH niezależnie od trymestru ciąży powinno wynosić < 2,5, podobnie jak u kobiet planujących ciążę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz