Czy ten żel silikonowy można stosować po terminie?

Czy żel silikonowy bliznar można stosować po terminie??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

żel Blizan ma na celu zmiękczenie, wygładzenie oraz poprawę elastyczności tkanki tak, aby powstała blizna możliwie jak najbardziej przypominała zdrową tkankę. Skład żelu to polisiloksany, które ograniczają parowanie wody ze skóry, przeciwdziałając przerostowi blizny, a dodatkowo mogą pobudzać aktywność kolagenazy (rozkłada kolagen umiejscowiony w bliźnie). Tutaj więcej informacji o działaniu silikonu na blizny: https://uroda.abczdrowie.pl/blizna-jak-wesprzec-naturalny-proces-regeneracji.

Choć producent żelu zaznacza, by nie stosować produktu po upływie terminu ważności, to raczej nie powinien być szkodliwy. Jednak należy pamiętać, że może to znacząco wpływać na właściwości lecznicze produktu, zatem stosowanie jakichkolwiek wyrobów medycznych, kiedy stracą ważność mija się z celem, a czasem bywa po prostu niezdrowe.

Być może zainteresuje Panią artykuł o leczeniu blizn, zachęcam do lektury: https://uroda.abczdrowie.pl/leczenie-blizn.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.