Czy testy HPV wykazują sposób zarażenia?

HPV. Sposób zakażenia jest podawany jako płciowy, jednakże chciałbym zapytać o pozostałe. Mieszkałem z współlokatorem, który korzystał z usług prostytutek, nieraz zdarzyło się pić z jednej butelki czy korzystać z toalety zaraz po sobie. Czy test wykazuje sposób zarażenia i jest w stanie określić jego czas ? Jak to dalej wygląda? Czy gdybym przeniósł dalej wykaże pierwotny powód czy tylko ostatni sposób przeniesienia wirusa ?

Nie, test nie wyjaśni jak doszło do zakażenia. Odpowie na pytanie czy jest wirus czy go nie ma. Oczywiście jeżeli zostanie odpowiednio pobrany materiał do badania. Najważniejsze są objawy . Jeżeli są zmiany to do leczenia. Zapraszam do lekarza. Zbada i powie czy coś jest.