Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to bezpłodność?

Witam. 12 września odstawiłam tabletki antykoncepcyje. Dostałam okres w 36 dniu cyklu (20 października). Wychodzi z obliczeń, że 6 października był dniem owulacji. W ten dzień i dzień wcześniej współżyłam. Dostałam okres. Czy coś jest nie tak? Powinnam być w ciąży...
KOBIETA ponad rok temu

Krioprezerwacja płodności

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

To wyliczanie dnia owulacji trzeba traktować raczej orientacyjnie… Dzień owulacji z całą pewnością można określić testami owulacyjnymi, a nie z pomocą kalendarza. O niepłodności mówimy wtedy, gdy para ludzi nie może począć dziecka przez rok starań (za staranie uznaje się współżycie 3-4 razy w tygodniu). To jest definicja WHO. Ostatnio mówi się o tym, aby wydłużyć kryterium czasu nawet do dwóch lat… Tak więc, jeśli w jednym cyklu współżyła Pani w okresie okołoowulacyjnym i nie zaszła Pani w ciążę, to absolutnie nie powinna Pani „wbijać sobie do głowy” tego, że jest Pani bezpłodna! Wbrew pozorom począć dziecko nie jest wcale tak łatwo, jak się wszystkim wydaje! Poza tym trzeba pamiętać, że około w około 70% przypadków zapłodniona zygota obumiera i nie rozwija się ciąża. Tak już po prostu w naturze jest.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy