Czy to ciąża? Czy grzybica?

Witam! Jakieś 10 dni temu współżyłam ze swoim chłopakiem, nie używaliśmy żadnego zabezpieczenia ani tabletek ani prezerwatywy. Jakieś dwa trzy dni dokładnie już nie pamiętam strasznie ale to okropnie zaczęła mnie swędzieć pochwa. Uczucie nie do wytrzymania, szczególnie w pracy. Do tego z pochwy wydzielała się grudkowata i bielutka gęsta jak krew wydzielina. Nie wiem czy to objawy grzybicy czy ciąży. Mój chłopak doszedł poza mną i nie kochaliśmy się już dłużej, więc nie ma możliwości by plemniki się dostały we mnie. Jednak od paru dni mam straszne napady senności i brak bardzo wzmożony apetyt. Nie wiem czy to przemęczenie, czy objawy ciąży, chyba jednak na nie za wcześnie? Okres powinnam dostać za jakieś 7/8 dni. Obecnie swędzenie jest znacznie mniejsze aczkolwiek jest lekkie nadal, a wydzieliny białej również zauważyłam mniej niż na samym początku. Proszę pomóżcie mi.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na infekcję dróg płciowych. Do jej rozwoju mogło dojść albo w wyniku kontaktu seksualnego, lub w wyniku spadku odporności i zaburzenia równowagi naturalnej flory fizjologicznej. Więcej na ten temat w załączonym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/grzybica-miejsc-intymnych. W celu potwierdzenie rozpoznania konieczna jest wizyta u lekarza - po zbadaniu lekarz zaleci adekwatne leczenie. Jeżeli diagnoza się potwierdzi prawdopodobnie wskazane będzie leczenie także Partnera.

Natomiast jeżeli chodzi o możliwość zapłodnienia, to stosunek przerywany nie stanowi gwarancji bezpieczeństwa. Podczas stosunku może dojść do wydzielenia płynu przedejakulacyjnego, który może zawierać plemniki.
Prezerwatywa chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (oprócz chorób wenerycznych, również na przykład przed wirusowymi zapaleniami wątroby).

Pozdrawiam