Czy to guz, nowotwór?

Mam 18 lat. Od ponad roku w okolicy końca żuchwy, pod prawy uchem mam guza, który powiększył się przez ten czas do ok. 1,5 cm. Czasem czuje jakby miał pęknąć za chwile, ból jest tak mocny, że nie pomagają żadne środki przeciwbólowe. Do tego doszły bóle głowy. Lekarz rodzinny zbagatelizował sprawę i powiedział, że to na pewno przez przeziębienie i że to zniknie. Jednak guzek nie zniknął. Lekarz odmówił mi wypisania skierowania na badania i do specjalisty. Guzek daje coraz częściej znać o sobie. Boję się, że to jakiś nowotwór lub coś innego. Do jakiego lekarza się udać? Jakie badania wykonać? Proszę o pomoc!

18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Trudno mi wyrazić opinię co to może być, bez możliwości zbadania Pani. Guzek wyczuwalny w tej okolicy może być powiększonym węzłem chłonnym, może mieć też związek ze ślinianką przyuszną. Zmianami w tej okolicy zajmują się głównie lekarze laryngolodzy, a więc do lekarza tej specjalności radziłabym Pani się udać.

Pozdrawiam serdecznie