Czy to jest niepokojące?

Robiłam prześwietlenie kręgosłupa szyjnego i wynik został opisany w następujący sposób: "Zniesiona fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego".
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Fizjologiczna lordoza szyjna kręgosłupa, oznacza jego prawidłowe wygięcie do przodu w odcinku szyjnym. Lordoza występuje fizjologicznie również w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Zniesienie fizjologicznej lordozy oznacza "wyprostowanie się" odcinka szyjnego kręgosłupa, zniesienie wspomnianego wygięcia. Jest to zmiana zwyrodnieniowa, często pojawiająca się z wiekiem. W zależności od trybu życia może pojawiać się wcześniej lub później.

Zmiana fizjologicznego ustawienia kregosłupa może powodować ucisk na nerwy i/lub naczynia, powodując wynikające stąd objawy - bóle szyi, barków, głowy, zawroty głowy, szumy uszne, etc.

Pozdrawiam