Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lordoza szyjna - czy jestem chora?

Witam. Od ponad roku boli mnie lewa strona szyi i dolna część głowy. Gdy się dotykam to odczuwam ból jakbym miała siniaka na szyi, do tego odczuwam drętwienie ramion i pleców. Momentami drętwieją mi ręce. Rano po wstaniu z łóżka mam zawroty glowy i mdłości. Nie mogę unieść ręki, bo mi mdleje kiedy się maluję, na prześwietleniu kręgów szyjnych wyszło mi, że mam zniesienie lordozy szyjnej. Czy to mogę być objawy tej choroby? Czy bóle z lewej strony szyi i głowy może być skutkiem lordozy szyjnej?

ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry!

Zniesienie lordozy szyjnej oznacza tzw. wyprostowanie szyjnego odcinka kręgosłupa, który prawidłowo wygięty jest do przodu.

Objawy, które Pani prezentuje jak najbardziej mogą być skutkeim tej nieprawidłowości.

W tym przypadku zazwyczaj zalecane są odpowiednie ćwiczenia lub masaże.
Uważam, że powinna udać się Pani to rehabilitanta lub ortopedy, który z pewnością pokaże odpowiednie ćwiczenia, aby zmniejszyć dolegliwości.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy