Obniżona przestrzeń MK, zniesiona lordoza szyjna

Mam dopiero 18 lat i zniesioną lordozę szyjną,tendencje w kierunku kyfotycznego ustawienia kręgosłupa . Nieco obniżoną przestrzeń Mk C3/4 i drobną rtetroplisteze kręgu C5 na szerokość 2mm. Czy ta wada może być powodem nawracających (mniej więcej co 5 miesięcy) zawrotów głowy ? I ile trwa rehabilitacja i czy możliwe jest osiągniecie całkowitego zniesienia tych wad?

Dzień dobry,

Zwężenia międzykręgowe mogą uciskać na nerwy, wywołując takie dolegliwości jak np. zawroty głowy. Podobnie retrolisteza kręgu C5 może objawiać się różnymi objawami neurologicznymi i przewlekłym bólem.
Zniesioną lordozę szyjną leczymy fizjoterapią- polecam masaże odcinka szyjnego oraz zabiegi fizykalne. Proszę skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą- pokaże on odpowiednie ćwiczenia, wzmacniające mięśnie szyi, które powinna Pani wykonywać kilka razy dziennie.
Czas trwania rehabilitacji jest indywidualny u każdego pacjenta, więc trudno go określić przed rozpoczęciem leczenia.

Pozdrawiam