Czy to kiedy robisz test wpływa na wynik?

Dzień dobry. Mam takie pytanie, czy to kiedy robisz test wpływa na wynik? Na przykład jeżeli zrobisz go w środku cyklu albo na tydzień przed miesiączką. Czy też trzeba czekać do miesiączki, a jak się nie pojawi dopiero wtedy zrobić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie powinno się poczekać do pierwszego dnia spodziewanej miesiączki. Test nie będzie wiarygodny jeśli zostanie wykonany wcześniej, niż 10 dni od ewentualnego zapłodnienia.