Czy to mogą być blizny przerostowe?

Witam. Po długim i ciężkim trądziku (leczonym retinoidami) na plecach i klatce piersiowej pozostały mi blizny i białe odbarwienia. Większość blizn jest malutkich, płaskich (białe) ale mam też trochę małych, wypukłych (również białe - nie są twarde, raczej jak się je łapie w palce to robi się balonik, taki jakby nic pod ich powierzchnią nie było - marszczą się). Czy to mogą być blizny przerostowe? Jeżeli tak czy znaczy to że mam skłonność do przerostu kolagenu i nie powinnam wykonywać zabiegu typu roller/dermapen/mezoterapia/frakcjonowanie? Nie mam problemu z gojeniem się ran. Posiadam jeszcze trochę blizn zanikowych na twarzy.

Dzień dobry. Niestety bez konsultacji i oceny wizualnej nie jesteśmy wstanie ocenić jakie zmiany powstały na skórze. W tym celu niezbędna będzie konsultacja a następnie dobranie odpowiedniej terapii.

Dzień dobry, w celu oceny rodzaju powstałych blizn konieczna jest osobista konsultacja powiązana z możliwością oględzin problemu. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.