Czy to mogą być objawy autyzmu u 3-latka?

Witam Mój synek ma 3 lata. Jest bardzo uśmiechniętym dzieckiem, kochającym ludzi, trzymającym kontakt wzrokowy. Żywe srebro. Rozwija się prawidłowo. Mam tylko jedną obawę. W momencie jak się ekscytuje to skacze i trzepocze rękami, a czasem jak nie trzepocze rękami to przebiera palcami. Zdarza mu się też biegać przy ścianie lub zywopłocie i patrzeć jakoś tak bokiem. Czy to mogą być objawy autyzmu? Synek od zawsze jest bardzo kontaktowym dzieckiem, lubi dziecki, jak coś chce to pokazuje palcem i łapie kontakt wzrokowy. Martwię się, więc proszę o pomoc.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry

Wizyta u psychologa i ocena rozwoju dziecka na pewno nie zaszkodzi. Takie zachowanie nie przesądza o tym, że dziecko może mieć całościowe zaburzenia rozwoju ale może być jednym z elementów, które specjalista weźmie pod uwagę. Jednak tych elementów musi być więcej dlatego zachęcam do skorzystania z konsultacji by psycholog mógł zobaczyć dziecko, porozmawiać z Panią. Za pośrednictwem listu w internecie niestety nie da się tego zrobić.

Pozdrawiam

AM

w razie pytań jestem do dyspozycji

www.pracowniaterapeutyczna.eu