Czy to mogą być początki autyzmu u córki?

Dzień dobry. Moja córcia ma dwa latka. Zauważyliśmy, że od paru miesięcy Gdy tańczy ( słucha) muzyki zaczyna się kręcić w wokół własnej osi. Tylko w prawo. Zamyka przy tym oczka i się cieszy. Do niedawna nic z Tym nie robiliśmy. Ale boję się że mogą być to początku Autyzmu? Córka mówi podstawowe słowa. Mama ,tata ,dada czy Baba. Ogólnie jest bardzo mądrym dzieckiem. Lubi książeczki, sama pokazuje palcem na zwierzątka i różne przedmioty które tam są. Układa klocki i puzle takie większe. Jest bardzo kontaktową dziewczynka. Lubi skakać na łóżku po materacu ,kręci różnymi przedmiotami np. Kółkami od roweru. Od zawsze jak się cieszyła to Michała jednocześnie rączkami jak i nóżkami. Robi tak tylko wtedy kiedy się cieszy albo coś opowiada z wielkim zaangażowaniem . Z racji że nie umie.mowic. to tak okazuje swoje emocje. Ostatnio była u Mnie logopeda i powiedziała że córka ma napięcie skoro tak robi . Ale jakie napięcie czego ? Proszę o pomoc czy to może być wczesny Autyzm czy córka ma taki temperament i rozwija się w swoim tempie. Jutro kolejna wizyta u Logopedy.

Witam Panią,

Dziękuje za zaufanie do portalu ABC Zdrowie i proponowałabym kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, któremu to należy przedstawić problemy, które Pani opisuje. Warto też skorzystać z porady dobrego pediatry.

Nie podważam opinii logopedy ale proponowałabym bardziej opinię lekarzy i to nie jednego. Proszę nie opierać się na opinii jednego specjalisty i opiniach internetowych. Proszę skorzystać z wiedzy z dobrych specjalistów lekarzy.

Pozdrawiam serdecznie.