Czy to może być biegunka?

Dzień dobry, U mojego 2 miesięcznego syna karmionego mlekiem modyfikowanym występują stolce dość luźne, co 2-3 dni. Gdy pił bebilon , ten podstawowy miał problem z brzuszkiem, a mianowicie okropne wzdęcia (co potwierdziło badanie usg) i problem z oddaniem stolca - potrafił marudzić cały dzień aż w końcu mu się udało - ale tak jak pisałam wcześniej stolce te były bardzo luzne. Po wielu próbach z kropelkami typu espumisan itp co przynosiły marne skutki zmieniłam mleko na bebilon pepti. Przez pierwsze kilka dni - nie to dziecko , pogodne , mało płakał , z tym ze do tej pory strasznie ulewa po tym mleku. Kupka po tym mleku była zwykle co 2 dzień i marudził ze tak powiem gdzies Max pół godziny. Do dzisiaj , marudził już od wczoraj i dzisiaj dopiero po południu zrobił. Kupka żółto zielona z grudkami, bardzo rzadka. Po tym zrobił sie strasznie marudny, tak ze póki nie zasnął to nie szło go uspokoić. Wieczorem zrobił kolejną. Boje się ze to biegunka

Lek. Bartosz Szarawarski

Jeżeli dziecko często oddaje luźniejsze stolce, rzeczywiście czasem trudno stwierdzić, czy dany stolec jest luźniejszy z przyczyn infekcyjnych czy alergicznych. Jeżeli jednak podając dziecku Bebilon Pepti zauważyła Pani normalizację stolców, to ponowne pogorszenie konsystencji stolca wraz z apatią czy niepokojem dziecka może sugerować infekcję. Podczas nieżytów jelitowych stolce są luźniejsze, cuchnące, często z domieszką śluzu, czasem krwi, ponadto u dziecka może wystąpić gorączka, niechęć do picia, wzdęcia i niepokój, wymioty. Proszę podawać dziecku probiotyk z Lactobacillus GG 53103 - np. Dicoflor czy Floractin 1 x 5 kropli. W razie nasilenia problemu wskazana ocena lekarska celem oceny stanu ogólnego ( w tym nawodnienia) dziecka.