Czy to może być ciąża, czy zaburzenia hormonalne?

Witam, mam taki problem. Po 7 dniach od zażycia tabletki po stosunku (zażyłam ją 24 h po stosunku) dostałam okres (przyspieszony o ponad 1 tydzień). Następny okres dostałam zaraz po 12 dniach od poprzedniego, a teraz znowu mam okres, który nastąpił po 15 dniach od poprzedniego. Chcę również zaznaczyć, że zawsze miałam regularny cykl, co 28 dni. W swoim życiu już wcześniej zdarzyło mi się zażyć takie tabletki (chyba 2 razy) i nie miałam żadnych skutków ubocznych. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki po stosunku zawierają duży ładunek hormonalny, który może rozregulować cykl miesiączkowy. Tak najprawdopodobniej było w Pani przypadku.

Oczywiście wykonanie testu ciążowego nie zawadzi (ciąża jest możliwa po każdym stosunku, niezależnie od staowanej metody, po prostu po niektórych jest ona zdecydowanie mniej prawdopodobna niż po innych).

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać lub test ciążowy da wynik pozytywny, proponuję kontakt z lekarzem.