Czy to może być nerwica lub jakiś lęk?

Witam. Ostatnio wykonałem badania krwi, ponieważ odczuwam jakby chwilowe zatrzymania serca, które trwają ułamek sekundy, które najczęściej pojawiają się w stanie spoczynku. Natomiast podczas wysiłku ich nie odczuwam. Często zdarza się, że gdy moja uwaga odwróci się to skurcze ustępują. Czy to może świadczyć o nerwicy lub podświadomym lęku, który je wywołuje? Czy moje wyniki są prawidłowe? Leukocyty - 8,22 tys/µl Erytrocyty - 5,46 mlm/µl Hemoglobina - 18,4 g/dl Płytki krwi-212 tys/µl MCV - 91,4 fl MCH - 33,7 pg MCHC - 36,9 g/dl RDWSD - 41 fl RDVSV - 12,5 % PDW - 13,5 fl MPV -11 fl PLSCR - 33,2% PCT - 0,23 % Neurofile - 5,55 tys/µl Limfocyty - 1,89 tys/µl Monocyty -0,63 tys/µl Eozynofile - 0,14 tys/µl Bazofile - 0,01 tys/µl Neurofile - 67,5% Limfocyty - 23% OB - 10 Magnez - 2,44 mg/dl Glukoza surowica - 100,03 mg/dl HDL - 61,19 mg/dl Nie-HDL - 149,53 mg/dl LDL - 127,13 mg.dl Trójglicerydy - 131,78 mg.dl Sód - 139 mmol/l Potas - 4,59 mmol/l Monocyty - 7,7% Eozynofile -1,7% Bazofile - 0,1% TSH - 2,780 µIU/ml FT3 - 5,24 pmol/l FT4 - 18,03 pmol/l

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

Pana intuicja w stosunku do przyczyny opisanych objawów może być prawidłowa. Tym bardziej, jeśli może Pan opisać się jako osoba raczej lękowa, w ostatnim czasie pojawiło się wiele stresu w Pana życiu lub zdarzało się Panu w przeszłości mieć podobne objawy, których pochodzenia nie można było przypisać przyczynom fizycznym.

Jak najbardziej wskazane jest jednak wykluczenie problemów kardiologicznych u specjalisty.