Czy to może być objaw menopauzy?

Witam.Mam spory dylemat.Mam 48lat.Od udaru ktory przeszkam 5lat temu mam problemy z miesiaczkami.raz sa dlugie raz krotsze ale nigdy nie krotsze niz 21 dni.Ostatni okres trwal 70dni.pani ginekolog zrobila usg .Mam 3miesniaki.powiedziala ze to ich wina oraz lekow Grepi i Simvastatine.Zalecila usuniecie macicy z miesniakami.Jajniki zostana.Od tego badania minal miesiac a u mnie okres byl raz i to malutki potem przetwa i znow malutki taki polgodzinny i do tej pory nic a ja czekam na operacje.Moze robie blad?Czy to moze byc menopauza?Nie mam uderzen goraca itd.Zdarzylo mi sie pocic w nocy az do moktej koszulki jakis rok temu.Prosze o odpowiedz zanim mnie zooperuja.Beata

Lek. Michał Lenard

Jeżeli Pani ginekolog po wykonaniu badania stwierdziła, że przyczyną objawów są mięśniaki i należy usunąć macicę to prawdopodobnie tak jest. Jeśli ma Pani wątpliwości, to sugeruję skonsultować się z drugim ginekologiem. Pozdrawiam!