Plamienie rok po wystąpieniu menopauzy

Witam, mam 55 lat, w grudniu 2012 roku miałam ostatnią miesiączke a teraz dostałam dziwne plamienia.. dlaczego po tak długim okresie menopauzy zaczyna mi się okres ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie wymaga niezwłocznej konsultacji specjalisty ginekologa. Może być to bowiem wynik mięśniaków, polipów, zmian zanikowych endometrium ale także nowotworów trzonu/szyjki macicy. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.