Czy to może być objaw przedwczesnej menopauzy?

Witam, Mam 38 lat i od trzech dni mam uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się , wszystko mnie drażni oraz kołatanie serca. Okres spóźnia mi się około 4 dni. Czy to może być przedwczesna menopauza.
KOBIETA, 38 LAT 7 miesięcy temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

opisane przez Panią objawy mogą mieć różne podłoże, niekoniecznie muszą sugerować przedwczesną menopauzę. Jednak w celu potwierdzenia lub wykluczenia Pani obaw w pierwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który zleci odpowiednie badania i w razie konieczności zleci wprowadzenie skutecznej metody leczenia.

Leczenie przedwczesnej menopauzy jest możliwe i powinno być prowadzone wspólnie z ginekologiem, endokrynologiem i lekarzem internistą oraz być dobrane w zależności od stanu zdrowia kobiety. Oprócz terapii zleconej przez lekarza warto samodzielnie łagodzić objawy przedwczesnej menopauzy, prowadząc zdrowy tryb życia. Pomocne mogą okazać się również domowe sposoby, np. z wykorzystaniem niepokalanka pieprzowego, który wykazuje działanie uspakajające i napotne oraz reguluje cykl menstruacyjny i równowagę hormonalną. Więcej na ten temat przeczyta Pani w poniższym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-menopauzy

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym omówione zostały inne możliwe przyczyny opisanych przez Panią dolegliwości: https://portal.abczdrowie.pl/uderzenia-goraca-nie-tylko-przy-menopauzie-sprawdz-kiedy-jeszcze-sie-pojawiaja

Pomocne mogą okazać się też odpowiedzi ekspertów portalu abcZdrowie.pl na pytania z podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadmierne-pocenie-a-menopauza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-napady-goraca-i-zimne-poty-a-przedwczesna-menopauza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty