Czy to może być przeszkodą do zabiegu?

Witam, cierpię na tzw. "uśmiech dziąsłowy", którego chcę się pozbyć. Rozważam zabieg usunięcia oraz toksynę botulinową, przy jej użyciu jak długo efekt się utrzyma? Czy stosowanie jej 2 razy do roku będzie bezpieczne, czy jednak lepiej zrobić to operacyjnie? Mam problem również z ciągłym stanem zapalnym dziąseł, czy to także przeszkoda do zabiegu? Pozdrawiam

Wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje się u osób bez cech jakiejkolwiek infekcji, także najpierw należy rozwiązać sprawę z dziąsłami. Efekt korekty uśmiechu dziąsłowego utrzymuje się 3-4 miesiące, ponieważ używane są bardzo małe dawki toksyny botulinowej.