Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mity na temat zabiegów estetycznych

Zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg estetyczny, warto zapoznać się z mitami, które mogą krążyć na jego temat. Obejrzyj film i dowiedz się, czy znasz te mity.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Jest wiele różnych zabiegów, czy to z dziedziny medycyny estetycznej czy też z chirurgii plastycznej. Proponuję umówić się na wizytę, po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie,

0

Jest wiele metod, postępowanie zależy od skali problemu i jego przyczyny. Przy dużym nadmiarze tłuszczu w okolicy policzków polecam zabieg buccal fat removal, jeśli przyczyną wrażenia okrągłej twarzy jest bruksizm powodujący przerost żwaczy-pomocny jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej.

0

Z wachlarza zabiegów jakimi dysponuje obecnie medycyna estetyczna najbardziej popularne przy wyszczupleniu twarzy są: intralipoterapia, w której preparat podawany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej która ulega rozpuszczeniu, a uwolnione kwasy tłuszczowe zostają naturalnie wchłonięte przez organizm; a także zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, w tym przypadku preparat podawany jest domięśniowo, doprowadza do rozluźnienia mięśni co w efekcie wysmukla twarz. W niektórych przypadkach przeprowadza się również terapie łączone. Dobór odpowiedniego leczenia zależy od wskazań, preferencji pacjenta oraz kwalifikacji do zabiegu przez lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy