Podejrzenie bruksizmu u 20-latka

Witam. Zauważyłem że coraz bardziej robi mi się kwadratowa twarz (żuchwy mi się powiększają) Przeczytałem że może to być bruksizm i rzeczywiście przypomniałem sobie że mój tata to miał. Rano jak się budzę mam te mięśnie napięte. Jeżeli to mam to jest jakiś sposób wyleczyć to? Jakiś sposób żeby nie mieć tak kwadratowej twarzy?

Skuteczną metodą leczenia objawowego bruksizmu jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Celem zmniejszenia mięśni żwaczy podaje się Botox, co w dłuższej perspektywie skutkuje wyszczupleniem twarzy. Ponadto takie leczenia powoduje ograniczenie przykrych dolegliwości w postaci zaciskania zębów, szczególnie w nocy.