Wypukłości na skroniach podczas przeżuwania pokarmu

Dzień dobry, Od kilku miesięcy podczas przeżuwania jakiegokolwiek pokarmu, w okolicy skroniowej po obu bokach twarzy, pojawiają mi się takie wypukłości znacznych rozmiarów (od razu są widoczne dla innych). Stopniowo znikają wraz z zaprzestaniem jedzenia. Dodam, że od zawsze mam bardzo rozbudowane mięśnie szczęki, ponieważ nieświadomie ją zaciskam (nocą lub bezwiednie w dzień). Często przyłapuję się na tym, że mam strasznie ściśnięty zgryz i staram się odblokowywać. Co może dolegać mojej twarzy?

Prawdopodobnie cierpi Pani z powodu bruksizmu, a zmiany estetyczne wynikają z rozbudowy mięśni żwaczy i mięśni skroniowych. Wskazana konsultacja stomatologiczna, a wygląd mięśni (redukcję) można poprawić zabiegami z użyciem toksyny botulinowej.