Czy to może być rak tarczycy?

Czy to może być rak tarczycy? Bardzo niepokoi mnie wynik USG tarczycy mojej mamy-76lat. Gruczoł tarczycowy powiększony.Płat prawy 30x33mm,płat lewy25x25mm,cieśń grubości 6mm. Długość płatów trudna do określenia, oba płaty wraz z cieśnią schodzą do śródpiersia. Miąższ tarczycy o echogeniczności zbliżonej do mięśni z licznymi owalnymi zmianami o różnej echogeniczności, w większości hyperechogenicznymiw stosunku do zmienionego miąższu maksymalnie dochodzącymi do 10mm-cechy przebudowy guzkowej. W funkcji doppler cechy wzmożonego unaczynnienia. w obrębie szyi powiększonych węzłów chłonnych nie stwierdza się. Bardzo proszę o poradę

Lek. Katarzyna Szymczak

Opis bardziej wskazuje na wolę guzkowe, sugeruję sprawdzić tsh, ft3 i ft4 oraz anty TPO i anty TG oraz kontrolę u endokrynologa.
Pozdrawiam