Czy to może być refluks u 20-latki?
Dziewczyna,19 lat.Dwa tygodnie temu robiona byla morfologia(wszystko ok),tarczyca ok(2,19),ob ok(4) oraz usg jamy brzusznej(wszystko ok).Mimo to czuje czesto uczucie cofania sie pokarmu,dokuczajace w przelyku,czasem kwasne uczucie w ustach,jakby flegma w gardle,czasami bol lewego ucha i gardla po lewej stronie.Dodam ze bardzo stresuje sie,ubzduralam sobie,ze na pewno jestem ciezko chora,wiec nerwy moga tez robic swoje.Poza tym brak boli zoladka,goraczki itd. Prosze o pomoc. Czy to np refluks?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?
Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - objawy przez Panią podane mogą odpowiadać obecności przepukliny rozworu przełykowego. Objawy typowe dla ch. refluksowej.
Konieczne jest wykonanie gastroskopii i kons. gastrologa
Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg gastrologiczny