Czy to może być spowodowane częstą irygacją?

Dzień dobry Dnia 12.08 miałem.operacje przegrody wraz z kochnoplastyka. 19.07 zostały wyjęte plastikowe płytki. 20.08 dostałem krwawienie które zostało powstrzymane przez tamponada. 22.08 tamponada została wyjęta. Dnia 26.08 w dniu wizyty kontrolnej oddychalem już prawie na 100 %, nigdy tak dobrze się nie było, dwie dziurki drożne. Następnie zaczęło się robić gorzej , obrzek w środku nosa prawie w całości zaczął zatykac drożność. Dziś mija 24 dni od operacji, nadal jest obrzek, oddychaniem samym nosem niemożliwe. Czy może być to spowodowane zbyt częsta irygacja ? Do tej pory płakałem zatoki 3x dziennie przez ponad 3 Tygodnie. Obecnie dochodzi fanipos od 02.09 rinopantenina którą aplikuje od operacji

Nie ma możliwości irygacji zatok. Irygacje robi się w ciele człowieka znacznie niżej. Budowa zatok nie pozwala na dostanie się do nich wody płukaniem nosa. Reklamy irygacji zatok powinien zweryfikować Specjalista, Konsultant Krajowy z zakresu laryngologii oraz prokurator. A najbardziej tragiczne jest to, że sami lekarze, znając anatomię i fizjologię zatok, zalecają ten szkodliwy, brudny zabieg pacjentom! Szczególnie nos po operacji wymaga jałowych płynów i sterylnych narzędzi! Fanipos to lek sterydowy, który opóźni proces gojenia Pana przegrody po operacji. Płukanie nosa w ten sposób prowadzi bardzo często o zalania brudnym płynem uszu środkowych drogą trąbek słuchowych z uszkodzeniem słuchu. Być może u Pana w przegrodzie powstał krwiak po operacji, który należ naciąć, lub zdrenować i ponownie zatamponować nos. Nie wiem, nie widzę.Proszę pytać operatora.