Czy to może być spowodowane niedoczynnością tarczycy?

Witam mam 21 lat i od jakiegoś czasu miewam zaparcia na przemian z biegunkami strasznie boli mnie nadbrzusze,czasami cały brzuch..ból promienuje do pleców,strasznie swedzi mnie skóra najbardziej jak kłade się spać(nie ma żadnch plamek na skórze) jestem cały czas ospała,nic mi się nie chce,miewam stany depresyjne,wahania nastroju.Pogorszył mi się wzrok i słuch,łamią się paznokcie,często miewam migreny i jest mi cały czas zimno.Czy to może być niedoczynność tarczycy?

Witam,

Objawy oczywiście wskazują na niedoczynność tarczycy, jedynie jednak badania i wizyta u specjalisty endokrynologa mogą to potwierdzić.
Proszę jednak pamiętać że na rozwój oraz przebieg tego schorzenia ma wpływ zarówno dieta jak i przede wszystkim stres. Może warto przyjrzeć się przy okazji / dodatkowo swojemu życiu z takiej perspektywy?
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek