Czy to może być torbiel?

Dzień dobry, mam 20lat rok temu urodziłam córeczkę przez cc. Mam nieregularne okresy do 39dni. Pierwszy okres pojawił się dwa miesiące po porodzie z niewielkimi plamieniami miedzy okresami przez 3 msc nastepnie ustały. Ostatni okres rozpoczął sie 02.02. W dniach przyjscia okresu w tym msc deliakatne plamienie i do tej pory 20dni spoznienia. Lekkie pobolewanie w podbrzuszu porównywalne do bólu zwiastujacego okres. Czy może to wskazywać na torbiel ?

Lek. Michał Lenard

Przyczyn zaburzeń miesiączkowania może być wiele. Sugeruję wykonać test ciążowy, a w razie pozytywnego wyniku dodatkowo badanie b-HCG. Jeśli wynik testu będzie ujemny, to warto będzie zgłosić się do ginekologa, który wykona odpowiednie badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!