Czy to może być związane z pęcherzem lub nerkami?

Dzień dobry. Mam skierowanie na tur szuj pęcherza moczowego (dysuria i przerost szyi pęcherza) i problem z nerkami (jedna działa na 35%). Ostatnio od 4 dni mam nietypowe dla mnie ciśnienie około 150/110. Boli mi głowa, oczy, chcę wymiotować. Badania w porządku (ALT, Glukoza, Kreatynina w surowicy, Morfologia oraz TSH). Czy to może być związane z pęcherzem? Albo z nerkami? Captopril jelfa nie za bardzo pomaga. Wcześniej nigdy nie miałem problemów, ćwiczyłem. Skierowanie na tur szyj dostałem z powodu tego, że mam zalegania moczu. Czy po operacji nie będzie możliwie mieć dzieci? Poproszę mi powiedzieć w jakim kierunku muszę szukać rozwiązania. Dziękuję i życzę miłego dnia.

Ciśnienie 150/110 wymaga włączenia skutecznego leczenia.
Captopril jelfa nie jest właściwym obecnie lekiem.
Po operacji będzie możliwie posiadanie dzieci.
Właściwy lek zleci lekarz rodzinny. Najlepiej, żeby był to lek tzw. dwuskładnikowy.