UAG jamy brzusznej i problem z nerkami
WITAM.DZISIAJ SYN BYŁ NA USG JAMY BRZUSZNEJ WYNIK MIEDNICZKA NERKI LEWEJ POŁOŻONA POZANERKOWO POSZERZONA DO P-A 16MM LONG 31MM NERKA W OSI DL MIERZY 10,59 CM ,KORA 12MM PRAWA BEZ ZMIAN. CZY TEN OPIS TO COŚ STRASZNEGO.SYN MA 14 LAT

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani,
poszerzenie miedniczki nerkowej może świadczyć o zastoju moczu, przeszkodzie uniemożliwiającej odpłynięcie moczu z nerki do pęcherza moczowego. W rzadkich przypadkach przyczyna może być anomalia rozwojowa miedniczki nerkowej. Konieczne są dalsze badania diagnostyczne, w tym badanie ogólne moczu oraz ocena stężenia kreatyniny w surowicy (ocena funkcji wydalniczej nerek). Konieczne mogą okazać się kolejne bardziej specyficzne badania obrazowe- tomografia komputerowa lub urografia. Dopiero wówczas będzie możliwe ustalenie przyczyny. Pozdrawiam.