Czy to może być związane z zatokami?

Witam! Na łuku podniebiennym obok języczka mam podłużna, czerwona krostke. Jest niewielka. Dodam, że odczuwam spływającą wydzielinę po tylnej ścianie gardła, tworzą mi się kamienie migdalkowe i bolą mnie zatoki. Czy to coś poważnego? Czy może to być zwiazane z zatokami? Dodam, że gardło często mnie boli. https://zapodaj.net/022bb78a60e9c.jpg.html

Zatoki nie bolą to mit. Produkują około 2 litrów płynu na dobę co by spływał i nawilżał masze drogi oddechowe. Spokojnie. To grudka chłonna, normalna czasami w tym miejscu.