Czy to może oznaczać torbiel?

Witam. 10 lat temu miałam robione leczenie kanałowe zęba nr. 1. Wszystko było ok. Zdjęcia do aparatu ortodontyczneg Ok. Ostatnie zdjęcie 2013 też wszystko ok. I teraz pytanie: ząb po aparacie (ściągany w 2014r) Nie bolał. Od roku odczuwam dyskomfort który raz jest a raz bo nie ma. Szczególnie ból pojawia się przy uderzeniu zęba o ząb oraz mam wrażenie że reaguje na zimno. Jest to dość dziwne zjawisko. Są dni że nie odczuwam nic. Co robić? Czy to może oznaczać torbiel?

Witam,

Ząb leczony wcześniej kanałowo nie może reagować na bodźce temperaturowe jak wspomniane zimno. Może natomiast na nagryzanie i opukiwanie. Konieczne badanie w gabinecie stomatologicznym oraz ewentualne wykonanie zdjęć rtg w celu zlokalizowania zęba przyczynowego. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski