Czy to może oznaczać, że mogę być w ciąży?

Dzień dobry, Około 1 maja miałam taką sytuację, że mój chłopak miał wytrysk w okolicy mojego brzucha. Trochę się przestraszyłam i pochyliłam i sperma popłynęła mi na kolanie i trochę znalazło się na majtkach. Zaznaczam, że cały czas miałam na sobie majtki. Powinien być to dzień niepłodny, ponieważ 3 dni później dostałam okres zgodnie z kalendarzykiem. Później też normalnie go dostałam, jednak ostatnio podczas treningu zrobiło mi się słabo (nigdy tak nie miałam),a mój brzuch trochę urósł i się lekko zaokrąglił. Czy mogę być w ciąży?
KOBIETA, 18 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Szybką metodą pozwalającą na wykrycie ciąży już na wczesnym etapie jest domowy test ciążowy. W aptekach i drogeriach może Pani znaleźć testy paskowe, strumieniowe oraz płytkowe, które pozwalają na szybką weryfikację. Taki test najlepiej wykonać w dniu spodziewanego okresu. Dla pewności może Pani go powtórzyć. Inna opcja to test laboratoryjny hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa, dzięki któremu można otrzymać szybki wynik. Więcej na jego temat piszemy w jednym z artykułów opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl: https://portal.abczdrowie.pl/hcg

Proszę pamiętać, że osłabienie często ma różne podłoże, nie jest to tylko ciąża. Może być np. wynikiem wzmożonej aktywności fizycznej tym bardziej, iż wspomniała Pani, że zdarzyło się to podczas treningu, jak również np. zaburzeń hormonalnych. Podobnie jest z powiększeniem brzucha, co może być np. wynikiem nieodpowiedniej diety. Czasami takie dolegliwości towarzyszą też innym chorobom, dlatego jeżeli problem będzie się jeszcze pojawiał warto udać się na konsultację do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania laboratoryjne, w tym morfologię krwi.

Warto też sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci serwisu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-po-pettingu-w-ubraniu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-na-bieliznie-a-mozliwosc-zaplodnienia

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-pettingu-w-odziezy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.