Czy to może przeszkadzać w leczeniu trzustki?

Dziendobry wlasnie sie dowiedzialem ze mam lekkie zapalenie trzustki bralem duzo sterydow ktore odstawilem jak sie dowiedzialem o zapaleniu jednak zostawilem 100mg testosteronu tygodniu jako terapia hormonalna ktore stosuje od lat gdyz pomogla mi to trzymaniu sie z daleka od depresji ktora kiedys przechodzilem i od kiedy zaczalem brac testosteron nie mam z tym problemu i konsultowalem to z psychiatra.Chcialem sie upewnic ze to nie przeszkodzi w leczeniu trzustki i zaznaczam ze wszystko inne odstawilem i nie pije alkoholu w sumie nigdy nie pilem

Testosteron stosujemy w pierwotnym i wtórnym hipogonadyzmie męskim, opóźnionym dojrzewaniu u chłopców, w zespołach pokastracyjnych, impotencji z powodu niedoboru testosteronu, zaburzeniach okresu przekwitania u mężczyzn, zaburzeniach spermatogenezy. Nie ma on silnego wpływu na trzustkę, ale może powodować depresję. Nie potrafię więc odpowiedzieć dlaczego pan stosuje ten preparat i po co.