Czy to możliwe, aby 9-letnia dziewczynka miała gruczolakowłókniaki?

Mam 9-letnią córkę, która miała robione USG piersi, ponieważ ma wyczuwalne guzki. Po badaniu USG nie stwierdzono jednoznacznie co to jest, ale powiedziano mi, że może to być gruczolakowłókniak. Nie wiem co robić i gdzie sie udać. Czy to możliwe aby 9-letnia dziewczynka miała gruczolakowłókniaki?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Gruczolakowłókniaki powstają najcześciej u kobiet w wieku rozrodczym, są ściśle związane z gospodarką hormonalną. Występowanie ich u dziewczynki w tym wieku może świadczyc o zaburzeniach hormonalnych, np. przedwczesnym dojrzewaniu. Powinna Pani zgłosić się do endokrynologa dziecięcego, który skieruje córkę na odpowiednie badania hormonalne. Dobrze mieć także kontakt z ginekologiem dziecięcym.

Pozdrawiam serdecznie