Czy to możliwe, aby ósemka wrastająca poziomo w siódemkę powodowała ucisk na nerw szczękowy?

Czy to możliwe aby ósemka wrastająca poziomo (koroną) w siódemkę (leczoną niedawno kanałowo) powodowała ucisk na nerw szczękowy objawiający się uczuciem rozporu/drętwienia w jedynce po tej samej stronie? Albo że powoduje to źle przeleczona 7.? Po znieczuleniu też miałem to dziwne uczucie, ale po paru dobach minęło. Teraz, 2 mies. później bez konkretnej przyczyny wróciło, jak to możliwe? Czy uraz po znieczuleniu też może się tak odezwać?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza stomatologa. .