Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to możliwe, że nie zaraziłem się wirusem?

Witam. Mieszkam z rodzicami, którzy mieli stwierdzony Covid, lekarz stwierdził, że najprawdopodobniej była to brytyjska mutacja. Chorobę przeszli z objawami grypo - podobnymi oraz z problemami węchu i smaku. Ja sam pomimo wystawienia na wirusa, nie miałem żadnych objawów. Po około 20 dniach od wykrycia Covid u rodziców zrobiłem sobie test na przeciwciała, żeby sprawdzić, czy może przeszedłem go bezobjawowo, wynik wyszedł negatywny. Czy to możliwe, że wcale nie zaraziłem się wirusem ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 2 miesiące temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Wszystko zależy jak długo przebywaliście razem w pomieszczeniu. Najbardziej ryzykowne okno, czyli moment kiedy najefektywniej osoba chora zakaża, może być bardzo krótkie i trwać 1-2 dni w tygodniu, w którym dana osoba się zaraziła. Osoba zarażona może dalej roznosić infekcję poza tym przedziałem czasowym, ale im dłużej trwa zakażenie, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że dana osoba efektywnie zaraża.

Mogło dojść do sytuacji, ze Pan się nie zaraził.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy