Czy to możliwe, żeby przy tak wczesnej ciąży i o badaniu usg wystawiać taką diagnozę?

Witam. Rano zrobiłam 2 Testy ciążowe, które wyszły pozytywnie. Wieczorem trafiłam do szpitala z bólem podbrzusza (który trwał ok. 30 min). Lekarz stwierdził od razu ciąże pozamaciczna (po badaniu usg dopochwowym). Licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki jest to 34 dzień ciąży. Wynik bhcg to ok 300 a po 24 h ponad 500. Nie mam żadnych dolegliwości (ani już bólu brzucha ani plamienia). Lekarz dalej twierdzi że trzeba usunąć operacyjnie ciszę pozamaciczna. Czy to możliwe żeby przy tak wczesnej ciąży i oo jednyn badaniu usg wystawiać taka diagnozę? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Lekarz w usg musiał widzieć nieprawidłowo umiejscowiony zarodek, poza jama macicy, stąd ta diagnoza.