Badania ginekologiczne i wykluczające się diagnozy

Witam,w01/2014ginekolog stwierdził nadżerkę i torbiel na jajniku.W10/2014inny ginekolog-wszystko ok.Czy możliwe,żeby samo znikło?Miesiączkę miałam21/11/2014trwała6dni.28/12/2014miałam2dniowe plamienia.14/01/2015poszłam do ginekologa,po wywiadzie stwierdził,że to8tydz ciąży,po usg dopochwowym-ciąży nie ma,jest duża ilość płynu w zatoce Dauglasa.Dziagnoza ciąża pozamaciczna.16/01/2015inny ginekolog orzekł,że pękł torbiel i stąd płyn(sam się wchłonie)zlecił BHCG0wynik ujemny.Co robić?nie mam leków.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez dokładniej analizy wszystkich wykonanych badań dodatkowych nie można się wypowiedzieć. Proponuje udać się do ginekologa.

Witam,
torbiele mogą samoistnie się wchłaniać,
nie zawsze też są widoczne w badaniu USG.
Nadżerka może się wyleczyć samoistnie (to miejscowy stan zapalny).
Ciążę stwierdza się wykonując badanie betaHCG i lokalizując pęcherzyk/zarodek badaniem USG. Po wywiadzie lekarskim można jedynie wysunąć podejrzenie ciąży.
USG potwierdza ciążę maciczną lub wskazuje na ciążę pozamaciczną.

Powinna Pani być teraz pod kontrolą USG u ginekologa.

pozdrawiam