Czy to możliwe, żeby węzły chłonne tak bardzo się powiększyły podczas przeziębienia?

Witam, mam 23 lata, od 8 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy, na poczatku bylo tylko podwyzszone tsh wiec biore od tamtego momentu euthyrox 50. Ostatnio po raz pierwszy od dluzszego czasu zrobilam usg. Prodze bardzo o jego interpretacje poniewaz w najblizszym czasie nie mam jak udac sie do lekarza a bardzo mnie zaniepokoily. Gruczoł tarczowy maly, wielkośc plata prawego 5.80x1.18x1.55cm, obj. 5.01ml, lewego 5.11x1.07x1.69cm. Obj. 4.43ml. Cieśni szer. 0.20cm., z odbiciami umiarkowanie wzmożonej echogeniczności z rozsianymi obniżeniami echa. Ukrwienie gruczołu wzmożone. Węzły chłonne w okolicy gruczołu do 0.66x0.34cm.,0.89x0.49 i 1.37x0.63cm. Badanie wskazuje na proces zapalny hashimoto. Czy to mozliwe zeby wezly chlonne tak bardzo sie powiekszyly podczas przeziebienia? Dziekuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna szersza diagnostyka oprócz TSH ft4 ft3 także przeciwciała tarczycowe proszę koniecznie zgłosić się do endokrynologa